kolko kolka

Oferta

Przenośniki zgrzebłowe

Przenośniki zgrzebłowe (łańcuchowe) typu redler przeznaczone są do poziomego i ukośnego (pod kątem do 60°) transportu materiałów sypkich takich jak pellet, trociny, pył, zrębki itd. Przenośniki zgrzebłowe (niekiedy stosuje się nazwę podajniki zgrzebłowe lub podajniki łańcuchowe) znajdują zastosowanie jako urządzenia służące do załadunku i rozładunku silosów, młynów bijakowych, granulatorów, łącząc jednocześnie poszczególne etapy linii technologicznych.

Sekcja napędowa przenośników/podajników zgrzebłowych w standardowej wersji wyposażona jest w napęd i przekładnie firmy NORD. Posiada czujnik kontroli obrotów i otwór rewizyjny z czujnikiem przepełnienia. Wał napędowy, na którym zamontowane jest koło zamachowe, osadzony jest w wysokiej klasy samonastawnych łożyskach kulkowych (SKF lub SNR).

Sekcja napinająca przenośników/podajników zgrzebłowych dzięki swojej konstrukcji zapewnia stałe napięcie łańcucha transportowego.

Sekcje pośrednie standardowo mają długość 2000 mm, w razie potrzeby możliwe jest wykonanie sekcji o niestandardowej długości. Spód przenośnika wyłożony jest antystatycznym, odpornym na zużycie materiałem (polietylen PE 1000) o grubości 10 mm, co zapewnia niski poziom hałasu i wysoką wytrzymałość na ścieranie. Zamocowany na dnie przenośnika ślizg – prowadnica zapewnia prawidłowe ułożenie łańcucha i zapobiega tarciu zgrzebeł o ściany boczne przenośnika.

Łańcuch V-TS posiada specjalną konstrukcję, która umożliwia jego skracanie co ogniwo. Konstrukcja gwarantuje brak możliwości rozpięcia się łańcucha podczas pracy urządzenia. Na zgrzebłach zastosowano nakładki czyszczące wykonane z tworzywa PEHD -1000 o gr.10 mm.

Podstawowe parametry przenośników/podajników zgrzebłowych

Model/Typ: CPZ I18, I20, I23, I26, I30, I35, I40, I50, I60
Materiał: stal konstrukcyjna, kwasoodporna
Pokrycie: Magnelis®
Typ napędu: przekładnia walcowa Nord
Napęd: silnik elektryczny 400 V
Oprawa/łożysko: SNR
Wydajność: 15 – 300 m³/h
Długość: 2 – 45 m ( do I23), 2-100m ( od I26)
Producent: Comerc

Magnelis® jest to nowa powłoka metaliczna, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni na korozję (10 razy wyższą niż stal ocynkowana).

Powrót