kolko kolka

Oferta

Przenośniki taśmowe

Przenośniki taśmowe (nazywane też niekiedy taśmociągami) znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle (jako element różnego rodzaju linii produkcyjnych), logistyce (wyposażenie magazynów i sortowni), budownictwie, handlu itd. 

Przenośniki taśmowe produkcji Comerc przeznaczone są do poziomego transportu materiałów sypkich takich jak pellet, trociny, pył, zrębki itp. Znajdują one zastosowanie jako urządzenia służące do załadunku i rozładunku silosów (podobnie jak inne rodzaje naszych przenośników, np. przenośniki zgrzebłowe). W zależności od potrzeb i przeznaczenia mogą one zapewnić wydajność od 25 m³/h do 250 m³/h. Przenośniki taśmowe składają się z sekcji napędowej, napinającej i części pośrednich. Liczba części pośrednich decyduje o długości przenośnika. Przenośniki wyposażone są w wielowarstwową taśmę transportową, napędzaną przez sekcję napędową i poruszającą się przy pomocy rolek transportowych. Korpus przenośników wykonany jest ze stali konstrukcyjnej z powłoką Magnelis®. Szerokość przenośnika uzależniona jest od wymaganej wydajności urządzenia.

Podstawowe parametry przenośników taśmowych Comerc

Model/Typ: CPT 400, 500, 650
Materiał: stal konstrukcyjna
Pokrycie: Magnelis®
Typ napędu: przekładnia walcowa Nord
Napęd: silnik elektryczny 400 V
Oprawa/łożysko: SKF, SNR
Wydajność: 25 - 250 m³/h
Średnia prędkość: 2,0 – 3,0 m/s
Producent: Comerc

Magnelis® jest to nowa powłoka metaliczna, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni na korozję (10 razy wyższą niż stal ocynkowana).

Powrót