kolko kolka

Oferta

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe naszej produkcji przeznaczone są do transportu trocin, zrębka, granulatów i innych materiałów sypkich. Ich obudowa wykonana jest ze stali konstrukcyjnej z pokryciem Magnelis®, a ślimacznica z grubościennej rury stalowej, do której przyspawana jest wstęgą ślimaka o grubości 10 mm. Na końcach ślimacznicy wspawany jest wał, a całość osadzana w korycie przenośnika na wysokiej jakości, samonastawnych łożyskach kulkowych (SKF lub INA/FAG) zamocowanych w obudowach UCF. Dodatkowo, nasze przenośniki ślimakowe wyposażone są w czujniki kontroli obrotów oraz klapy inspekcyjne z czujnikami kontroli przepełnienia. W zależności od potrzeb i przeznaczenia mogą one zapewnić wydajność od 15 m3/h do 100 m3/h.

Przenośniki ślimakowe (nazywane też podajnikami ślimakowymi) stosowane są w różnych branżach, a ich konstrukcję każdorazowo dopasować można do specyfiki danej branży. W przypadku naszych urządzeń, podajniki ślimakowe do trocin są istotnym elementem linii do produkcji pelletu. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają  stabilne i równomierne podawanie surowca do kolejnego etapu produkcji.

Podstawowe parametry przenośników ślimakowych Comerc

Model/Typ: CPS 250, 300, 350, 400, 450, 500
Materiał: stal konstrukcyjna
Pokrycie: Magnelis®
Typ napędu: przekładnia walcowa Nord
Napęd: silnik elektryczny 400 V
Oprawa/łożysko: SKF, SNR
Wydajność: 15 - 100 m³/h
Długość: 0,5 – 8,5 m
Producent: Comerc

Magnelis® jest to nowa powłoka metaliczna, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni na korozję (10 razy wyższą niż stal ocynkowana).

Powrót