kolko kolka

Oferta

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe stosowane są do transportu trocin, zrębków, pelletu i innych materiałów sypkich. Korpus przenośników wykonany jest ze stali konstrukcyjnej z powłoką Magnelis®, natomiast ślimacznica wykonana jest ze stalowej rury grubościennej, do której przyspawana jest wstęga ślimacznicy o grubości 10 mm. Na obu końcach ślimacznicy przyspawane są do niej czopy, służące do osadzenia ślimacznicy w wysokiej klasy samonastawnych łożyskach kulkowych (SKF lub INA/FAG) w korpusach UCF. Dodatkowo nasze przenośniki ślimakowe wyposażone są w czujniki kontroli obrotów i otwory rewizyjne z czujnikami przepełnienia.

Przenośniki ślimakowe (nazywane też podajnikami ślimakowymi, czasem „żmijkami”) stosowane są w różnych branżach, a ich konstrukcja jest dopasowywana do ich specyfiki. W przypadku naszych urządzeń, podajniki ślimakowe do trocin są istotnym elementem linii do produkcji pelletu. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają  stabilne i równomierne podawanie surowca do kolejnego etapu produkcji.

Podstawowe parametry przenośników ślimakowych Comerc

Model/Typ: CPS 250, 300, 350, 400, 450, 500
Materiał: stal konstrukcyjna
Pokrycie: Magnelis®
Typ napędu: przekładnia walcowa Nord
Napęd: silnik elektryczny 400 V
Oprawa/łożysko: SKF, SNR
Wydajność: 15 - 100 m³/h
Długość: 0,5 – 8,5 m
Producent: Comerc

Magnelis® jest to nowa powłoka metaliczna, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni na korozję (10 razy wyższą niż stal ocynkowana).

Powrót